Zaytung.Com Zaytung.Com
Zaytung
Uzun uzun yaz
ASTROLOJİ

KOÇ (21 Mart - 20 Nisan)

Düzenli bir cinsel hayatınız yok diye üzülmeyin. İş başvurularınıza geri dönülmüyor diye dertlenmeyin. Lütfen büyük resmi görmeye çalışın. Şunun şurasında ne kadar ömrünüz kaldı ki zaten? Yapmayın böyle... devam...
FOTOHABER

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir kez daha küsurata takılmadı...

Son gelişmelerden sonra atıl hale gelen S-400’lerin Devlet Su İşleri’ne devri gündemde...

Bir Sonraki 14 Şubat'a Kafası Rahat Girmek İsteyenler İçin: Doğru Flörtü Seçme ve Sevgiliye Evirme Rehberi...

Mücevher Reklamında Dans Eden Çift İzlemeye Doyanlar İçin: Aşk Meşk Konularını Hakkıyla İşleyen Filmler

Ziraat Bankası, CNN Türk'ün aHaber'e dönüşüm projesi için Demirören'e neredeyse hibe ettiği 675 milyon doların yerinde harcandığını görmekten mutlu...

Haftanın Kitapları (Ayın da olabilir, net bir tarih vermek zor): Bir Ömür Nasıl Yaşanır, Kişi ve Kutsal, Saraybosna Marlborosu...

TCDD'den %300'lük Zam Açıklaması: ''Zam değil, indirim oranlarında değişiklik...''

"Özellikle son 2 yıldır her şeyin fiyatının 2 katına çıkması biraz üzücü ama neyse ki şu ana dek hiçbir şeye zam gelmedi. O beni çok rahatlatıyor..."

6-0'lık Real Madrid Mağlubiyeti Ülkedeki Aşırı Boktan Gündemin Gölgesinde Kalan Galatasaray'da Buruk Sevinç...

Dün akşam oynanan Şampiyonlar Ligi mücadelesinde deplasmanda Real Madrid'e 6-0 yenilen Galatasaray, alınan bu farklı mağlubiyetin son 24 saat içerisinde Türkiye'de yaşanan boktan olaylar yanında sönük kalmasının keyfini sürüyor. devamı...

N'olmuş n'olmuş?

Zaytung Zone

''Amaaan şimdi eve gidip kim yemek yapacak?'' şeklinde düşünen takipçilerimizi diğerlerinden bi tık daha fazla seviyoruz, dürüst olalım...

Popmundo: Maceralar

Kişi Başına Düşen Kitap Okuma Oranı 0.1 Olan Ülke, 3 Gündür Bir Çocuğu Tartışıyor...

Kişi başına düşen yıllık 0.1 kitap ortalaması ile dünyada 86. sırada bulunan Türkiye'de, ortalamanın epey üzerinde okuduğu ortaya çıkan bir çocukla ilgili tartışmalar 3. gününe girmiş durumda. devamı...

14,99 TL'den Menü Satmaya Başlayan McDonald's'a, 2015 Yılında Olmadığımız İzah Edilmeye Çalışılıyor...

Bu sabah saatlerinde çok sayıda McDonald’s şubesinden gelen, çok uygun fiyat olan 14,99 TL’ye menü satıldığı yönündeki iddialar ortalığı karıştırdı. ‘’Süperkıyak Burger’’ adıyla satışa sunulan menüleri gören müşterilerin, McDonald’s personelini “Kardeş, 2015 yılında değiliz. Bu menü eski. Düzeltin isterseniz!” şeklinde uyarılarından ise henüz bir sonuç alınabilmiş değil...devamı...

Teoman, Yaklaşık 30 Manken Eşliğinde Çektiği Yeni Klibinde Yine "Yalnızlık", "Aşk Acısı", "Hayatın Anlamsızlığı" Falan Gibi Konuları İşledi

'3.köprü cinayettir'' Diyen Büyükşehir Belediye Başkanı Tayyip Erdoğan'a, Başbakan Tayyip Erdoğan'dan Sert Yanıt: "Senin İstanbul'a ne hayrın dokunmuş?"

Bugüne kadar çevreye vereceği zarar ve ağaç katliamı nedeniyle, bugün ise ismiyle çok tartışılan İstanbul Boğazı’nda yapılacak 3. Köprü, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı bir kez daha karşı karşıya getirdi. Belediye Başkanı Erdoğan'ın 3. köprü projesinin hayata geçirilmesi hakkında yaptığı "Bu İstanbul için cinayettir. Hakkımı helal etmiyorum" açıklaması gündemin tepesine otururken, Başbakan Erdoğan'dan gelen "İş üretemeyenler, projesi olmayanlar işte böyle oturdukları yerden atıp tutarlar ancak" şeklindeki karşılık ise tartışmayı daha da alevlendirdi.

Belediye Başkanı'ndan sert sözler

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 3. köprü temel atma töreni için İstanbul'a gelmesi üzerine apar topar Büyükşehir Belediyesi'nin binası önünde büyük bir kalabalığa seslenen Belediye Başkanı Erdoğan'ı binlerce kişi "Vur vur inlesin, Başbakan Erdoğan dinlesin" tezahüratlarıyla karşıladı. Sözlerine, "Dinleyecek... Dinleyecek.. Gün gelecek, devran dönecek Başbakan Erdoğan da bizleri dinleyecek. Siz hiç merak etmeyin" diyerek başlayan Büyükşehir Belediyesi Başkanı Erdoğan, 3. köprü projesi ile ilgili olarak ise şu sözleri kaydetti: 

"Şimdi bunlar diyecekler ki vatandaş trafikte rezil mi olsun? Yahu bu işin köprü yapmaktan başka yolu yok mu? O zaman bütün boğazı kapatın komple köprü yapalım? İşte bunların vizyonu bu kadar değerli hemşerilerim. Benim şehrimde bana sormadan çevreyi katledeceksin, sonra da gelip bunun şovunu yapacaksın? Hadi bizden utanmadın, ' ormanlarımdan bir dal kesenin kellesini keserim' diyen ecdadımızdan da mı utanmıyorsun? Utanmazlar değerli İstanbullular, bunlarda o tarihi şuur ne gezer? Anca yesinler içsinler ceplerini doldursunlar, keyiflerine baksınlar..."

"Yavuz'un adını ağzına alma"

Başbakan Erdoğan'ı rantçılık ve çevre katili olmakla suçlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Erdoğan, sert açıklamalarına "Bir de utanmadan kalkmış köprünün adı "Yavuz Sultan Selim' koymuşlar. Siz Yavuz'un adını besmeleyle ağzınıza alın besmeleyle!" şeklinde devam etti. Başbakan'ın Yavuz Sultan Süleyman'ı anlamaktan çok uzak olduğunu vurgulayan Belediye Başkanı, "O, ömrünü at sırtında geçirmiş, halifeliği Osmanlıya getirmiş büyük bir zattı. Bunlar değerli hemşerilerim, Suriye'de emperyalizmin emrine girip, müslümanı müslümana kırdırtan, onu bile beceremeyip ellerine yüzlerine bulaştıran, iş bilmezlikle Ortadoğu'dan kovulan... Neyse şimdi konuşmaya başlarsam benim de başıma bir iş gelir. Biliyorsunuz bunların kolları uzun. Hamdolsun Allah'tan başka bi şeyden korkumuz yok da size hizmetle geçireceğim yılları hapiste geçireceğime üzülürüm... Siz anladınız beni..." dedi.

Başbakan Erdoğan: ''Gölge etme başka ihsan istemez..."

Son olarak "İnşallah bu cinayet bitmeden hükümet değişir" temennisini dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı'na ise Başbakan'ın tepkisi sert oldu. Belediye Başkanı Erdoğan'ı sandıktan çıkan halk kararına saygı duymamakla itham eden Başbakan Erdoğan’ın, gerekirse sine-i millete dönmekten çekinmeyeceklerini ifade ederek başladığı konuşmasında sözleri sık sık alkışlar ve tezahüratlar eşliğinde kesildi. "Bu nesil seninle gurur duyuyor" tezahuratları eşliğinde konuşmasını sürdüren Başbakan, Belediye Başkan'ı Erdoğan'a şu sözlerle yüklendi:  

"Ne yapmış bu Tayyip Erdoğan İstanbul'a? Yaz günü trafikte çile çeken benim vatandaşım için bir tane hizmetini sayabilir misiniz? Sayamazsınızzz... Çünkü yok. E madem hizmet yapamıyorsun, bari yapana laf etme. Büyük bir zat'ın da dediği gibi; Gölge etme başka ihsan istemem... İnsanda biraz utanma olacak. Maliye Bakan'ıma, müfettişlerime emir verdim, belediye hesaplarını didik didik inceliyorlar. Dünya para aktarıyoruz bütçeden, nereye gidiyor, kimlere, hangi dünürlerin şirketlerine peşkeş çekiliyor hepsinin hesabını Allah'ın izniyle birrrr birrrr soracağız. Kimsenin kuşkusu olmasın..."

"Seni zorla tutan mı var?"

Konuşması süresince üslubunu giderek sertleştiren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Ya Sayın Belediye Başkanım. Madem 3.köprüyle yaşamak istemiyorsun, madem öyle bir İstanbul olmasın diyorsun. Buyur git o zaman. Zorla tutan mı var seni?" sözleriyle de büyük alkış aldı. Parti olarak halka ve hakka hizmetten başka bir düşüncelerinin olmadığının da altını çizen Başbakan Erdoğan, konuşmasını şu şekilde noktaladı.

"Siz istediğiniz kadar yırtının, biz yine millete hizmet yolunda bildiğimizden şaşmayacağız. Oradaki 3-5 ağaç için için bu kadar tantana koparanlara da söylüyorum. Siz çevreciyseniz, ben sizden 100 kat 1000 kat daha çevreciyim. Çevrecinin daniskasıyım. O ağaçları da kesmeyeceğiz, kökünden söküp başka bir yere dikeceğiz. Onunla ilgili de şu an görevini tam hatırlamadığım bir bakanıma emir verdim. Şimdiki Büyükşehir Belediyesi binasını yıkıp, yerine bir AVM, AVM’nin en üst katına da yeşil alan tahsis ederek ağaçları oraya taşıyacağız. Şimdi buna da karşı çıkar o Belediye Başkanı olacak şahıs. Noldu? Senin binan olunca ağaçtan kıymetli oldu di mi? İşte bunların çevreciliği bu kadar değerli yurttaşlarım..." 

Özellikle 3.köprü tartışmalarıyla birlikte iyice açığa çıkan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Erdoğan'la, Başbakan Erdoğan arasındaki gerilimin ardından, Başbakan'ın kurmaylarına "Önümüzdeki seçimde İstanbul'u istiyorum!" şeklinde emir verdiği de gelen haberler arasında.


facebook'ta Paylaş twitter'da paylaş Allah'a havale et

Yorumlar:

(24.1.2020)

TCDD'den %300'lük Zam Açıklaması: ''Zam değil, indirim oranlarında değişiklik...''

"Özellikle son 2 yıldır her şeyin fiyatının 2 katına çıkması biraz üzücü ama neyse ki şu ana dek hiçbir şeye zam gelmedi. O beni çok rahatlatıyor..."

Feriye Halansoy, Öğretmen


Diğer yorumlar ->

(17.12.2019)

50 kişinin katıldığı Genç Müslüman Kadınlar İçin Liderlik Programı'na 1 milyon 163 bin TL harcandı...

"Kişi başına 22 bin TL falan ediyor. O paraya 50 tane lider yetiştirildiyse gayet hesaplı çıkmış aslında..."

Yusuf Aldöğenler, Muhasebeci


Diğer yorumlar ->